Blog | Nieuws

OpenDoor sponsort Roosendaals initiatief in Rwanda

De Mytylschool Roosendaal en het Bravis Ziekenhuis dragen al een aantal jaar hun steentje bij aan een bijzonder project van stichting De Blauwe Vogel in Rwanda. OpenDoor gaf hen dit jaar iets mee!

De Roosendaalse stichting De Blauwe Vogel zet zich in voor kinderen met een lichamelijke beperking. Zo ondersteunen zij HVP Gatagara, een onderwijsinstelling en revalidatiecentrum voor kinderen met een beperking in een arm deel van het Afrikaanse land Rwanda. Het belangrijkste doel van de Roosendaalse stichting is kennisoverdracht.
 

Mytylschool en Bravis

Een team met expertises op het vlak van ergotherapie, fysiotherapie, psychologie, revalidatie en onderwijs van de Mytylschool Roosendaal en het Bravis ziekenhuis reizen jaarlijks naar HVP Gatagara. Daar kijken ze mee met de aanwezige therapeuten en geven ze hen workshops en trainingen. “Er werkt een zeer leergierig team aan therapeuten op HVP Gatagara, dat openstaat voor kennis en nieuwe methodieken waar wij in Nederland al gebruik van maken”, vertelt Janneke, de psycholoog die meereist. “Onder andere onze revalidatiearts heeft het afgelopen jaar intensief contact gehouden met de therapeuten en we hebben de eerste twee dagen van ons bezoek vooral meegekeken, zodat we goed af konden stemmen waar onze kennis het hardst nodig was.”
 
Janneke vertelt dat het letterlijk en figuurlijk een wereld van verschil is tussen Nederland en Rwanda. “We hebben daar huisbezoeken gedaan en die maakten wel impact op ons. De leefomstandigheden van deze mensen zijn heel anders. Zo hebben ze daar kinderen met een ernstige meervoudige beperking die hele dagen alleen thuis zijn, omdat hun ouders moeten werken. Maar zij zijn wel volledig afhankelijk van iemand om bijvoorbeeld te kunnen eten. Dat is hartverscheurend om te horen.” Ook worden kinderen met een beperking nog niet altijd geaccepteerd door de lokale gemeenschappen.
 

Sponsoring OpenDoor

OpenDoor-collega Bert hoorde over de reis van de Roosendaalse Mytyschool en het Bravis Ziekenhuis en dacht: daar moeten we als OpenDoor een bijdrage aan leveren. “Het leek me heel vet om deze kinderen sportkleding te geven. Het past heel goed bij ons. We vinden het belangrijk om klaar te staan voor mensen die het minder hebben en extra mooi als dat vanuit gebundelde krachten kan. Daarom sponsorden we vijftig shirtjes en gaven we ook wat ballen mee aan het team van de Mytylschool.”
 
Een goed bestede bijdrage, want Rwanda is een sportland vertelt Janneke. “Iedereen is altijd aan het sporten. Ze zijn dan ook heel blij met sportartikelen. We hebben de shirts en ballen van OpenDoor aan de armste kinderen gegeven. Je ziet dat verschil goed. Sommige kinderen zien er heel verzorgd uit, anderen lopen op te kleine en versleten schoenen.”

Open het toegankelijkheid menu
Toegankelijkheid