‘Ik merkte bij OpenDoor: deze begeleider begrijpt mij’
Jason
Het verhaal van talent Ilse (18) is indrukwekkend. Ze maakte in haar nog jonge leven al meer ellendige gebeurtenissen mee dan veel mensen in hun hele leven. Haar optimisme, doorzettingsvermogen én het contact met begeleider Ivanka trokken haar erdoorheen.
“Ik werd twee jaar geleden bij OpenDoor aangemeld, omdat ik nooit meer buiten kwam. Ik heb last van chronische vermoeidheid en pijn en ben hoogsensitief. Daardoor raak ik heel snel overprikkeld. Ik lag twee jaar geleden hele dagen in bed.”
“In het begin had ik geen zin in de begeleiding, omdat ik al veel professionele hulp had gehad en het steeds uitliep op een teleurstelling. Alleen voelde ik met Ivanka meteen een klik. Het was alsof ik een oude zus had gevonden.”
“Ik heb langzaam stappen gezet. Ik rondde mbo niveau 1 af in minder dan een half jaar tijd. Later ben ik nog begonnen aan een niveau 2-opleiding in Rotterdam, maar de reistijd was te zwaar. Daar stopte ik mee, waarna ik een vrijstelling van leerplicht kreeg.”
“Niet lang daarna overleed mijn broer. Hij was echt mijn beste vriend. Dat deed echt heel veel pijn. Ik begon me weer te verstoppen in huis. De volgende klap was mijn kankerdiagnose: de ziekte van Hodgkin. Daar krijg ik nu nog steeds chemokuren voor, waar ik steeds wel anderhalve week ziek van ben.”
“Ik heb geprobeerd dit alles om te zetten in iets positiefs. Zo zit ik in elkaar, ik probeer altijd het positieve uit een situatie te halen. Ik ben mijn TikTokaccount begonnen. Het begon als een soort impulsieve actie. Ik plaatste een filmpje waarin ik mijn haar afschoor. Dat werd wereldwijd bekeken. Inmiddels heb ik meer dan 300 duizend likes en spreek ik via TikTok met veel mensen die in dezelfde situatie zitten als ik. Ik probeer hen te laten zien: je bent niet alleen. Zelf heb ik ook steun aan deze lotgenoten. We zijn één grote familie geworden.”
“In de toekomst wil ik heel graag een keer naar Kreta met mijn moeder, daar waar mijn broer negen maanden heeft gewoond en gewerkt voor hij overleed. Dat moet mijn gezondheid wel toelaten en het moet financieel haalbaar zijn. Mijn schoonmoeder is een GoFundMe begonnen. Voor die reis, maar ook voor een haarwerk en het dekken van de medische kosten die we nu allemaal moeten maken. Dat vond ik eerst ongemakkelijk, maar nu niet meer. Als mensen willen doneren, dan is dat mooi meegenomen.”
“Ivanka is voor mij heel belangrijk. Ze haalt me uit huis, denkt mee en dankzij haar heb ik sommige stappen kunnen zetten. Ik kan haar ook altijd bereiken. Iedereen verdient een Ivanka.”
Ivanka zelf zegt heel veel respect te hebben voor Ilse. “Ik vind haar een goed voorbeeld voor andere talenten. Ze maakt er altijd het beste van, ook al heeft ze nog zoveel op haar bordje gekregen. Uiteindelijk hoop ik dat zij ook werk gaat doen zoals wij bij OpenDoor doen – juist omdat ze zo’n sterk voorbeeld is voor andere talenten.”
Wil je Ilse volgen? Dat kan via haar TikTok @IlseBeatsCancer.